fbpx

Sladkosti v mikulášskej čižme.

Je 7 hodín večer a väčšina detičiek si poctivo čistí topánočky. Dúfajú, že si v nich ráno nájdu pozdrav od tajomného pána s bielou bradou. Pred spaním ešte pekne poprosia, aby si pri posteli nenašli vrece zemiakov či kopu uhlia. Znamenalo by to, že počas roka neposlúchali. A keďže oni určite poslúchali, veria, že ich ráno bude čakať odmena.

Zodpovedný Mikuláš

V dnešnej dobe sú deti zvyknuté, že odmenou či pochvalou za dobré správanie, sú práve sladkosti. Dostanú ich keď pekne upracú, donesú zo školy dobrú známku, alebo len tak z lásky od starých rodičov. Naučili sme ich to my, dospeláci. A naučili ich to aj médiá. Je teda prirodzené, že keď sa 6. decembra zobudia, čakajú, že v čižmičke nájdu kopec sladkostí. Na znak odmeny. Na znak toho, že poslúchali.

Deti ale nevedia, že to kvantum sladkostí je pre ich telo a zdravie skôr trest ako odmena. A že množstvo zbytočných plastových obalov je zase trest pre našu Zem. Ale my, dospelí, to vieme. A preto je na nás, či sa rozhodneme dodržiavať zdanlivé tradície 21. storočia, alebo to skúsime inak. zdravšie, zodpovednejšie a udržateľnejšie.

Praktická a ekologická alternatíva

Skúste tento rok vymyslieť praktickejší mikulášsky balíček, ktorý vydrží dlhšie ako jedno večerné posedenie pred televízorom. Vaši blízki sa tak z neho budú môcť tešiť počas celého roka. Mandarínky, banány či arašidové oriešky k Mikulášovi jednoznačne patria, no potešia skôr dospelých ako deti. Nepoznáme však nikoho, kto by pohrdol párom kvalitných a veselých ponožiek. Také potešia každého. Veď do čižiem predsa patria v prvom rade ponožky a nie sladkosti. No a ak to musia byť sladkosti, či medovník tak iba tie na ponožkách.

V našom e-shope máme ponožky vyrobené z kvalitných materiálov šetrných k prírode. Dodávateľov si starostlivo vyberáme a naše produkty sa pýšia certifikátom Fairtrade, GOTS alebo Oeko-tex Standard 100. Ponuka je naozaj pestrá a na svoje si prídu veľké aj malé nôžky. Vybrať si môže naozaj každý.

No a ak to už nestihnete na Mikuláša, onedlho tu máme Vianoce a vy už teraz viete, čím môžete pod stromčekom potešiť celú rodinu aj priateľov.

Nezabúdajme, že zodpovednosť za svet máme vo vlastných rukách. Nakupujme s rozumom, myslime ekologicky a správajme sa zodpovedne k našej planéte a k našim deťom.

Pin It on Pinterest