fbpx

Naše značky

Many Mornings

Značka Many Mornings bola založená a stále sídli v Aleksandrów Łódzki, hlavnom meste ponožiek v Poľsku. Je to miesto, kde má textilná výroba viac než storočnú tradíciu. Aj firma Many Mornings sa jej venuje už 25 rokov.

Kombináciou dlhoročných skúseností, unikátneho prístupu k dizajnu a lásky ku kvalitným produktom sa zrodila značka Many Mornings. Pre svoje kolekcie starostlivo vyberajú tie najlepšie materiály. Inšpiráciou ich sviežich dizajnov sú stretnutia s priateľmi, nové zážitky a cestovanie. Motívy vyberajú také, ktoré by chceli nosiť sami. Ale našťastie pre nás sa s nimi vedia aj podeliť.

Iniciatíva „Share a pair“

Vždy keď si kúpite pár ponožiek Many Mornings, darujú ďalší pár do detských domovov, organizáciám pre bezdomovcov alebo ľuďom v núdzi, aby ich nohy boli tiež v teple. Tak vás môže hriať pocit radosti dvojnásobne.

Corrymoor Mohair

Corrymoor ponožky sa výrábajú v East Devon v Británii z vlny angorských kôz. Tie si spokojne žijú na farme, ktorá je prevažnou rozlohou pastvina a les s rozlohou 128 akrov. Spolu s nimi chovajú hospodári aj organický hovädzí dobytok a zopár anglických merino oviec. Od roku 1988 spĺňa farma prísne organické štandardy Soil Association.

Angorské kozy su chované na farme od roku 1986. Starostlivosť o nich je príkladná, patria medzi najlepšie v UK, čo dokazujú aj výhry kôz na Royal Welsh Show v 2014 a 2015.
Ku kaderníkovi chodia 2-krát ročne, aby vám z ich kožúška uplietli unikátne ponožky. Ak si zvolíte farbu Natural, máte istotu, že ponožky neboli farbené. Inak farbenie prebieha ručne pod prísnou kontrolou a nepoužívajú sa nepovolené farbivá.

Pre veľký dopyt po týchto ponožkách je do niektorých druhov pridávaný mohér z iných fariem v UK. Dodávatelia sú tiež vzornými chovateľmi a ich mohér dosahuje vysokú kvalitu.

Čo robí Corrymoor ponožky špeciálnymi?

• Jednoducho prateľné a rýchloschnúce
• Vlhkosť je rýchlo odvedená preč od nôh
• Komfortné v chlade i v teple
• Vhodné pre ľudí citlivých na klasickú vlnu
• Nedráždia pokožku
• Môžete ich nosiť veľmi dlho bez opratia –
– nepáchnu, zachovávajú si svoje vlastnosti
• Prirodzene antibakteriálne
• Extrémne odolné, vydržia veky

Doris and Dude

Doris & Dude je malá firma z West country vo Veľkej Británii.
Vedia si náramne užívať malé radosti života. Môžete ich stretnúť v britských lesoch pešky, či na bicykli.

Pri všetkom, čo robia, chcú zároveň chrániť našu planétu, preto pri výrobe svojich ponožiek zvolili udržateľné bambusové vlákna kombinované s organickou bavlnou arecyklovaným polyesterom. Vďaka bambusu sú ich ponožky úžasne mäkké a skvelo sa v nich chodí. Aj celý deň. Navyše bambus poskytuje veľa ďalších benefitov. Vedeli ste, že má antibakteriálne vlastnosti a spoľahlivo odvádza vlhkosť?

V ponuke od Doris & Dude nájdete veselé vzory, pásiky a bodky. My sme si obľúbili ich ovečky, ktoré máme pre vás v rôznych farebných variantách.

Thought Clothing

Príbeh značky Thought sa začal písať v roku 1995 v Austrálii. Na začiatku bola túžba nosiť prírodné a zároveň štýlové oblečenie. Prvé kúsky, vyrábané z konope si zákazníci veľmi rýchlo obľúbili a značka sa postupne vypracovala na jednu z najväčších výrobcov udržateľnej módy.

V roku 2002 sa firma presťahovala do Londýna, odkiaľ navrhuje svoje kolekcie dodnes. K pôvodným materiálom pridali organickú bavlnu, bambus, vlnu a tiež Modal a Tencel (celulózové vlákna z rastlín), či recykolvané materiály.

Výhodou týchto materiálov sú ich „super hero“ vlastnosti. Vezmime si napríklad vlnu, ktorá je prirodzene mäkká a má skvelé termoregulačné vlastnosti. Bambus je zas prirodzene antibakteriálny. Konope má schopnosť zmäkkčovať sa po každom nosení. Potom sú tu organické materiály ako bavlna, ktoré sa pestujú šetrne bez použitia pesticídov.

Thought Clothing je príkladom, že móda a udržateľnosť môžu ísť ruka v ruke. Počas celého procesu od výberu materiálov až po výrobu sa snažia minimalizovať svoju environmentálnu stopu podľa motta „Nos ma, ľúb ma, oprav ma, posuň ma ďalej“.

Spox Sox

Pestrofarebné ponožky Spox Sox sú dizajnované a výrábané v Poľsku z kvalitnej česanej bavlny s certifikátmi Oeko-Tex a Fairtrade. Svojimi nápaditými vzormi a pohodlím pri nosení si vás určite získajú. A vďaka premyslenému zloženiu aj dlho vydržia.

SpoxSox založili traja kamaráti Konrad, Bartek a Staszek, ktorých spája vášeň pre kvalitné farebné ponožky. Baví ich vymýšľať neopozerané vzory a nadčasové produkty. Spox Sox je značka pre „forever young people“. Pre tých, čo sa chcú vyjadrovať po svojom a ukázať kreativitu vo svojom outfite.

U nás nájdete ich bláznivé ponožkytypu každá iná, ale aj elegantné biznisové ponožky. Sety ponožiek s motýlikom sú to pravé pre všetkých, ktorí sa neboja vykročiť zo šedého davu. Urobte s nimi prvý krok k farebnejšiemu životu!

Kabak

Kabak je malý tím mladých ľudí, ktorí navrhujú a vyrábajú svoje vlastné dizajnové kúsky. Všetky ponožky sú vyrábané výlučne v Poľsku a celá výroba má certifikát Fairtrade, to znamená, že k zamestnancom je pristupované férovo, majú zabezpečené vhodné pracovné podmienky a sú i primerane ohodnotení.

Na výrobu je používaná česaná bavlna najvyššej kvality. Farbivá, ktorými ponožky farbia, nespôsobujú alergie a nemajú nepriaznivý vplyv na citlivú pokožku. Všetky používané materiály sú certifikované spoločnosťou OEKO-TEX.

Pin It on Pinterest